Haber

DP Genel Başkanı Uysal: Böyle bir şey ne konuşuldu ne konuşuldu

DEMOKRAT Parti (DP) Genel Lideri Gültekin Uysal, 6’ncı masa toplantısında partisine sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verildiği iddialarına ilişkin, “Hepsi saçma. Birinci önceliğimiz ne şahıslarımız ne de partilerimiz. Bu tür şeyler ne konuşulur ne de konuşulur.

DP Genel Lideri Gültekin Uysal, bir dizi ziyaret için geldiği İzmir’de gençlerle buluştu. Gençlerle buluşma öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Uysal, “Bugün İzmir’de partimizin 77. yılını kutluyoruz. Birlikte farklı programlarımız var. Hep birlikte Demokrat Parti ile özdeşleşen İzmir’deyiz. Tüm meslektaşlarımızla birlikte. Türkiye’nin her noktasında operasyon buradan başladı. Milletin hizmet kervanına dönüşmesinin yıl dönümünü İzmir’de kutlamak istedik. Demokrat Parti’nin kuruluşunun 77. yıl dönümünü kutlamak istedik.” milletimizin önündeki kara perdenin kaldırılması, işleyen bir demokrasinin ve yeniden işleyen bir hukuk düzeninin tesisi için verilen mücadeledir. Gelinen noktada ya otoriter bir rejimi tercih edeceğimiz ya da demokrasimizi, özgürlük alanlarımızı, ekmeğimizi genişleteceğimiz tarihi yürüyüşümüze devam edeceğimiz yeni bir dönem başlayacak.” dedi.

‘İNANÇTIR’

Basın mensuplarının 6’ncı masa toplantısında Demokrat Parti’ye sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verildiğine dair iddiaların olduğu sorusuna Uysal, “Hepsi saçma. Dile getirilmeyen sorunlar kamuoyu önünde gündeme geldi.Partinin sorunmuş gibi sunulmasını yanlış bulmuyorum.Çok zarif de bulmuyorum.Büyük bir sorunumuz var: Türkiye, bizim insanların derin nefes alabilmesi. Bu tür konular ne şahsımız ne de partilerimiz için birinci önceliğimiz değil. Türkiye’nin çok önemli ve acı veren sorunları var. “Boğdurulmaya çalışılan bir demokrasi var. Ön plana çıkan siyasi partilerin kendi meslekleriymiş gibi sunulmasını yanlış bulmuyorum. Bu tür şeyler ne tartışıldı ne de tartışıldı” dedi.

yenice-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu